logo Zeměměřický úřad
Český úřad zeměměřický a katastrální (dále jen "ČÚZK") poskytuje prostorová data spadající do kategorie otevřených dat bezplatně na základě licence Creative Commons CC BY 4.0.

Aplikace Geoprohlížeč uživatelům zajišťuje přístup ke stahování dat.

V Geoprohlížeči stačí přidat produkt do Seznamu vrstev a v jeho možnostech jsou k dispozici nástroje pro stahování dat (viz obr. 1). Můžete využít připravené odkazy pro jednotlivé produkty, které jsou k dispozici níže.
opendata_metody
Obr. 1: Přístup k možnostem stahování dat
Stáhnout předpřipravené výdejní jednotky (ATOM): Každá datová sada je připravena v různých výdejních jednotkách (klad listů nebo stát). Pokud jsou data připravena v kladech listů, můžete po spuštění Geoprohlížeči najít své zájmové území a následně kliknout na tlačítko Vyhledat. Díky tomu dostanete jen relevantní výsledky, protože maximální počet výsledků je omezen. Výsledek můžete ihned stáhnout.


Exportovat výřez dat (menší území): Geoprohlížeč zároveň umožňuje vytvořit si přesný výřez z datové sady, tento proces ale trvá několik minut, proto je rozsah území k exportu omezený. Vhodné využití je například pro výřez katastrálního území z Ortofota nebo si rozsah nakreslit.Pokud budete mít nějaké otázky, kontaktujte obchodní oddělení (zu-obchod@cuzk.cz) nebo vývojáře (tomas.nemecek@cuzk.cz).